همخوان حوادث شناسایی خانواده تروریستی

همخوان: حوادث شناسایی خانواده تروریستی مجلس شورای اسلامی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تقابل ترامپ با برجام، تقابل با جامعه بین‌الملل است/ برجام قابل مذاکره مجدد نیست ، عراقچی

معاون وزیر امور خارجه گفت: البته نسبت به آینده هر احتمالی وجود دارد و فشارهایی که آمریکا به همه کشورهای عضو برجام می‌آورد این توافق را در موقعیت مشکلی قرار داده

تقابل ترامپ با برجام، تقابل با جامعه بین‌الملل است/ برجام قابل مذاکره مجدد نیست ، عراقچی

عراقچی: تقابل ترامپ با برجام، تقابل با جامعه بین الملل است/برجام قابل مذاکره مجدد نیست

عبارات مهم : عراقچی

معاون وزیر امور خارجه گفت: البته نسبت به آینده هر احتمالی وجود دارد و فشارهایی که آمریکا به همه کشورهای عضو برجام می آورد این توافق را در موقعیت مشکلی قرار داده است.

به گزارش ایسنا، عباس عراقچی که جهت دیدار با مقامات انگلیسی هفته جاری به لندن سفر کرده هست، اعلام کرد: در سفرهای ما به اروپا و مقامات اروپایی به ایران، برجام همواره یکی از محورهای مهم گفت وگوها بوده است و ما به صورت مستمر راجع به آن، تبادل نظر می کنیم لیکن تحولات گه گاه روز به روز است.

وی راجع به محور گفت وگو با مقامات انگلیسی و روابط دو جانبه افزود: با طرف انگلیسی، بحث خوبی در این زمینه شد و اشتراک نظرهای خوبی در این باره وجود دارد که برجام، قابل مذاکره مجدد نیست.

تقابل ترامپ با برجام، تقابل با جامعه بین‌الملل است/ برجام قابل مذاکره مجدد نیست ، عراقچی

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این که این موضع یکسان ماست که برجام قابل باز شدن، مذاکره دوباره و عوض کردن نیست، تصریح کرد: هیچ قسمتی از آن (برجام) را نمی توان عوض کرد.

عراقچی ادامه داد: شش کشوری که با ما مذاکره کردند و اتحادیه اروپا که هماهنگ کننده مذاکرات بود و ایران، مسوولیت یکسان (برای حفظ برجام) دارند و حتی فراتر از آنها، جامعه بین المللی در این باره مسوولیت دارد.

معاون وزیر امور خارجه گفت: البته نسبت به آینده هر احتمالی وجود دارد و فشارهایی که آمریکا به همه کشورهای عضو برجام می‌آورد این توافق را در موقعیت مشکلی قرار داده

وی افزود: راجع به اینکه در آینده چه گام هایی دیگری می توان برداشت، اختلاف نظرهایی وجود دارد و با توجه به سیاستی که دولت آمریکا در پیش گرفته هست، نیاز دارد ما مشورت های مستمر داشته باشیم. در مجموع در گفت وگوهای مفصلی که روز چهارشنبه با آقای آلیستر برت وزیر مشاور در امور خارجی انجام شد همه مباحث را مرور کردیم و فکر می کنم در یک تفاهم نزدیک تر میان دو کشور، گفت وگوها موثر بوده است.

این مقام وزارت امور خارجه گفت: برجام اکنون توافقی میان کشور عزیزمان ایران و شش کشور نیست. برجام یک سند متعلق به شورای امنیت و جامعه بین الملل است و شورای امنیت در قطعنامه ۲۲۳۱ برجام را نه این که قبول کرده باشد، بلکه برجام را بخشی از خود قرار داد یعنی بخشی از قطعنامه خودش قرار داده است و این یک وظیفه یکسان بین المللی است و تقابلی که آقای ترامپ با برجام پیدا کرده، در اصل تقابل با جامعه بین الملل هست. به همین علت نیز تاکنون منزوی شده است و هر تلاش جهت به قول خودش پاره کردن برجام، موفق نبوده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معاون وزیر امور خارجه گفت: برجام از توافق های بین المللی است و ترامپ ادعا کرده بود بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نخستین کارش از بین بردن برجام باشد ولی اکنون تقریبا یک سال و یک ماه او در این قدرت است ولی موفق به این کار نشده است و علت آن هم استحکام داخلی این توافق و هم استحکام بیرونی برجام و حمایتی است که کشورهای عضو برجام و جامعه بین الملل انجام می دهند.

تقابل ترامپ با برجام، تقابل با جامعه بین‌الملل است/ برجام قابل مذاکره مجدد نیست ، عراقچی

واژه های کلیدی: عراقچی | مذاکره | آمریکا | انگلیسی | انگلیسی | بین الملل | آقای ترامپ | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه | انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs