همخوان حوادث شناسایی خانواده تروریستی

همخوان: حوادث شناسایی خانواده تروریستی مجلس شورای اسلامی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل اروپا آماده انجام کارها متقابل تجاری علیه آمریکاست

روابط دو سوی آتلانتیک میان اتحادیه اروپا و آمریکا متاثر از شدت یافتن اختلافات بر سر تعرفه‌های تجاری به شدت پرتنش شده است است.

اروپا آماده انجام کارها متقابل تجاری علیه آمریکاست

اروپا آماده انجام کارها متقابل تجاری علیه آمریکاست

عبارات مهم : اروپا

روابط دو سوی آتلانتیک میان اتحادیه اروپا و آمریکا متاثر از شدت یافتن اختلافات بر سر تعرفه های تجاری به شدت پرتنش شده است است.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتینک، «ژان کلود یونکر»، رییس کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن اعلام این عنوان که کارها موقت تعرفه ای در ارتباط با واردات ۲۳ قلم از محصولات فولادی و آلومنیومی در اتحادیه اروپا در تصویر العمل به اقدام مشابه ایالات متحده می باشد، تاکید کرد که اتحادیه اروپا همچنان آمادگی انجام کارها متقابل را خواهد داشت.

اروپا آماده انجام کارها متقابل تجاری علیه آمریکاست

رییس کمیسیون اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران در بروکسل همچنین در تصویر العمل به بعضی بیانات دونالد ترامپ مدیر جمهور امریکا در مورد اعضای اتحادیه اروپا اعلام کرد که بعضی تلاش ها جهت تقسیم اتحادیه اروپا بی نتیجه و بی آخر خواهد بود.

یونکر در عین حال اعلام کرده است که تا ۲۵ جولای، یعنی یک هفته دیگر به واشنگتن سفر می کند و در مورد اختلافات تجاری اخیر با مقامات آمریکایی گفتگو خواهد کرد.

روابط دو سوی آتلانتیک میان اتحادیه اروپا و آمریکا متاثر از شدت یافتن اختلافات بر سر تعرفه‌های تجاری به شدت پرتنش شده است است.

کمتر از یک ماه پیش، اتحادیه اروپا اعلام کرد که حداقل ۲۳ قلم از کالاهای فولادی وارداتی به این اتحادیه که بطور عمده از آمریکا وارد می شود، مشمول زیاد کردن تعرفه واردات خواهد بود. این زیاد کردن تعرفه در مورد این کالاها تا ۲۵ درصد زیاد از میزان معمولی طی سال های قبل از آن اعلام شد. اتحادیه اروپا در عین حال این زیاد کردن تعرفه را در تصویر العمل به اقدام متقابل ایالات متحده و بصورت موقت طی ۲۰۰ روز تا وقت تعیین وظیفه نظام تجاری جامع اعلام کرد.

پیش از این دونالد ترامپ در ماه مارس اعلام کرده بود که بعد از این واردات محصولات فولادی تا ۲۵ درصد و آلومینومی تا ۱۰ درصد مشمول تعرفه واردات به آمریکا خواهد شد.

این تصمیم ترامپ با تصویر العمل متقابل مکزیک، کانادا و اتحادیه اروپا روبرو شد و متحدان اروپایی واشنگتن در تصویر العمل تعرفه های واردات بر کالاهای آمریکایی از جمله بعضی پوشاک ها، موتورسیکلت و نوشیدنی ها را زیاد کردن دادند. از سوی دیگر بعد از تصویر العمل اتحادیه اروپا، آمریکا نیز اعلام کرد که تعرفه واردات بر خودروهای اروپایی را زیاد کردن خواهد داد.

اروپا آماده انجام کارها متقابل تجاری علیه آمریکاست

تنش فعلی در روابط اروپا و آمریکا کم سابقه ارزیابی شده است و با توجه به بیانات اخیر ترامپ علیه اعضای اتحادیه اروپا در اجلاس ناتو و سپس در جریان سفر به لندن به نظر می رسد تنش فعلی همچنان در دوران ترامپ ادامه خواهد داشت.

واژه های کلیدی: اروپا | تصویر | آمریکا | واردات | وارداتی | آمریکایی | دونالد ترامپ | اتحادیه اروپا | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs